Pilates po porodu

Pilates po porodu
Kamila Veselá Eliášová - Pilates po porodu

Kamila Veselá Eliášová

12.06.2023
15:30 - 16:30
Penalizační zóna od 12.06 09:30
Cena 350 Kč
Další varianty jedné rezervace
  • 100 Kč - Multisport
  • 260 Kč - Permanentka
Cvičení Pilates je připraveno pro maminky v přítomnosti svých miminek a batolat. 

Pokud se žena cítí po porodu dobře a porod proběhl bez komplikací, může na cvičení dorazit už i v průběhu šestinedělí
Věk dětí, které jsou přítomné, není limitován, ale zejména z důvodu bezpečí, na cvičení již nedochází děti starší 12 měsíců.

Cvičení je přizpůsobeno kondici žen a respektuje změny, které po porodu v těle probíhají.
V době po porodu pomáhá zmírnit bolesti zad, posílit uvolněné svaly břišní stěny a pánevního dna, dále odstranit nadbytečné svalové napětí a protáhnout zkrácené a přetěžované svaly.
Získání stability a síly středu těla společně s dobrou kondicí je cílem cvičení.

Rehabilitační forma cvičení je zpestřena balančními pomůckami - fitt ball, over ball a dalšími směry cvičení - přítomné děti bývají často vhodným vzorem pro správné a funkční pozice vycházející z vývojové kineziologie. Během cvičení je kladen důraz na kvalitu, přirozenost a na vnitřní vnímání svého těla, mimo to jsou respektovány i potřeby dětí.

 

Zpětné vazby od klientek:

Štěpánka

Kamčiny hodiny Pilates pro mě znamenaly odpočinek a soustředění se na změny, které se v těle s postupujícím těhotenstvím dějou. Hlavně když jsem čekala druhé miminko, jsem moc ocenila, že Kamča nás jako nastávající maminky považuje za někoho, koho je třeba hýčkat a dopřát mu veškeré pohodlí. Pilates pro mě představovalo jeden z mála okamžiků, kdy jsem mohla být plně s miminkem a soustředit se sama na sebe a na něj. Důležitý pro mě byl i pocit, že dělám všechno pro to, aby porod probíhal hladce, v klidu.
Skvělé je také to, že Kamila se soustředí hlavně na cvičení a nemá tendenci dlouze mluvit o takových věcech jako harmonii, sdílení, ženské síle atd., ale má všechno tak nějak zvnitřněné, takže se to při cvičení vznáší ve vzduchu jako nějaká vůně.

 

Karolína

Na Pilates pro těhotné jsme chodila od 12. týdne těhotenství do 39. týdne. Do práce jsem přestala chodit 4 týdny před termínem porodu a myslím, že to bylo hlavně proto, že jsem se díky pravidelnému cvičení Pilates cítila výborně a mohla jsem tedy pracovat, co to šlo.
Cvičení mi pomáhalo hlavně s bolestí zad a celkovým uvolněním namáhaných části těla. Po každé hodině jsem odcházela plna energie a s absencí jakékoliv bolesti.
Můj porod proběhl rychle a bez komplikací a myslím, že pravidelné cvičení bylo jedním z důvodů. Byla jsem v dobré kondici a tělo bylo výborně připraveno. Nicméně to, že jsem cítila, že mi cvičení děla opravdu dobře, mělo velký vliv i na moji psychiku, což byl podle mě jeden z hlavních přínosů cvičení.
Po porodu jsem začala opět cvičit hned po šestinedělí. Cítím se skvěle!
Díky, Kamilo!
Již proběhlo
Cookies Aby rezervační systém fungoval tak, jak má (souhlas s cookies)